close
تبلیغات در اینترنت
نوکیا ان گیج
Ads Ads
Post Image 14

نوکیا ان گیج

کمپانی فنلاندی نوکیا در زمان اوج و محبوبیت برند خود، در سال 2003 میلادی اقدام به تولید کنسول دستی بازی کرد که نام آن را ان-گیج گذاشت.

با وجود قدرت نمایی نینتندو که کنسول های دستی سری گیم بوی و سپس سری دی‌اس را تولید کرد، شرکت نوکیا نیز کنسول بازی دستی را رقابت کرد که بتواند از سهم پرسود کنسول های همراه، سودی را شامل خود کند.
نوکیا که در زمینه تولید تلفن همراه اعم از ساده و هوشمند، سرآمد زمانه خود بود؛ با استفاده از سابقه موفق خود، کنسول بازی N-Gage را تولید کرد. کنسول دستی ان‌گیج که در اکتبر 2003 وارد بازار جهانی شد، با بهره گیری از پردازنده ARM920T با سرعت 104 مگاهرتز و سیستم عامل سیمبین نسخه 6.1 توانست به فروش 3 میلیون نسخه ای دست یابد.
در ادامه نوکیا کنسول دستی N-Gage QD را نیز در می 2004 تولید کرد که نتوانست موفقیت های سری قبلی را ادامه دهد. با اینکه شرکت های بازی ساز مانند سگا ، اکتیویژن ، THQ ، یوبی سافت ، الکترونیک آرتز ، آتاری ، Vivendi Games ، بتسدا ، کپکام ، گیم لافت ، Taito و هاسون از این کنسول حمایت کردند و برای ان‌گیج بازی تولید کردند، اما سرانجام Nokia در نوامبر 2005 پس از عدم دستیابی به اهداف مورد نظر، تولید کنسول دستی ان‌گیج را متوقف کرد تا رقابت کنسول های دستی بین نینتندو با نینتندو دی‌اس و سونی با پی‌اس‌پی ادامه یابد.

این خط قرمز ها لینک خرید  دستگاه ها هستند

از آتاری ایران

ایران تم