close
تبلیغات در اینترنت
کنسول بازی پاناسونیک 3 دی او
Ads Ads
Post Image 15

کنسول بازی پاناسونیک 3 دی او

کنسول 3DO Interactive Multiplayer تنها کنسول ساخت شرکت پاناسونیک است که با مشارکت گلد استار Goldstar که بعدها به شرکت ال جی تبدیل شد، تولید شده است.
 

 کنسول بازی پاناسونیک 3 دی او رقیب همزمان سگا جنسیس / مگادرایو و سوپر نیننتدو بود که گرافیک بازی های آن در حد فیلم واقعی بالا بود و با استفاده از درایو CD اجرای بازی و پخش موسیقی از طریق دیسک را نیز دارا بود.

وقتی فکرها روی هم ریخته شود، نتیجه تولید اثری خارق‌العاده است. شرکت های سخت افزاری Goldstar که اکنون با نام LG شناخته می شود، Matsushita که برند تجاری آن ناسیونال یا همان پاناسونیک است، شرکت بازی ساز Electronic Arts یا همان EA ، شرکت مخابراتی AT&T به همراه MCA و Time Warner شرکت تولید بازی کامپیوتری با نام 3DO در سال 1991 میلادی بنا کردند که کنسول بازی 3DO اولین محصول این شرکت در سال 1993 بود که با سگا مگا درایو / جنسیس ، سوپر نینتندو / سوپر فامیکوم ، نئو جئو ، سگا ساترن ، نینتندو 64 و پلی استیشن 1 رقابت میکرد. هدف تولید کنسول 3DO تولید بازی ها بر اساس CD دیگر شرکت های بازی ساز بود که مجوز تولید بازی را داشتند. نحوه ساخت 3DO بدین شکل بود که هر شرکتی میتوانست با داشتن لیسانس شرکت اصلی، کنسول مخصوص خود را بدون هیچگونه محدودیت بسازد؛ و مانند گوشی های اندرویدی امروزی هر کنسول 3DO میتوانست با کنسول 3DO شرکت دیگر متفاوت باشد. با توجه به پتانسیل بالا و سخت افزار قدرتمند 3DO بسیاری از شرکت ها برای ساخت این کنسول همکاری داشتند که معروف ترین آن شرکت پاناسونیک بود که قبل از سونی وارد ساخت کنسول بازی شده بود. کنسول پاناسونیک 3DO که در سال 1993 میلادی تولید شده بود، به دلیل قیمت بسیار بالای 700 دلاری و نداشتن بازی انحصاری کافی، شکست خورد و نهایتا با 2 میلیون فروش از بازار حذف شد.

ایران تم